Dlaczego warto się odchudzać

Przychodzą takie chwile kiedy odpuszczamy sobie z treningami, zajadamy się ulubionymi potrawami i zjadamy dużo więcej niż normalnie. To dobra odskocznia pod warunkiem jeśli nie kontynuujemy

kulinarnej rozpusty ponieważ łatwo wypaść ze zdrowej rutyny i stracić wypracowaną sylwetkę. Lub kiedy mamy stopień otyłości lub sporą nadwagę wynikającą z naszych zaniedbań.

Oto powody dla których warto się odchudzać:

Poprawi sie twój stan zdrowia:


Gdy zaczniesz chudnąć, przepływ krwi zwiększy się, a poziom cholesterolu poprawi się. Poziom tak zwanego dobrego cholesterolu (HDL) wzrośnie, podczas gdy poziom złego cholesterolu (LDL) ulegnie obniżeniu. Ponadto, gdy schudniesz, ryzyko rozwoju raka i cukrzycy spada. Badania wykazały, że osoby z nadwagą żyją krócej i częściej chorują na wymienione choroby

Zwiększy się Twój poziom testosteronu:

Im więcej tkanki tłuszczowej posiadasz, tym więcej testosteronu zostaje przekształcone w estrogeny, co absolutnie nie jest dobre, jeśli jesteś mężczyzną. (zbyt wysoki poziom estrogenów u kobiet również nie jest oznaką zdrowia). Proces ten jest również znany jako aromatyzacja, dzięki odchudzaniu zmniejsza się jego intensywność, a co za tym idzie zwiększa się poziom testosteronu w surowicy. Wyższy poziom testosteronu skutkuje większą siłą, zwiększoną energią, lepszym samopoczuciem i libido.

Lepsza sprawność fizyczna:

Jeśli mamy sporą nadwagę lub stopień otyłości (jak ja miałem) nasza sprawność fizyczna się poprawi, będziemy się mniej męczyć, lepiej wysypiać, oraz lepiej wyglądać.